JanaH Blog

Tak čo s tým VALENTÍNOM?

Valentín… tak trošku kontroverzný sviatok, pre niekoho otravný a neznesiteľný a u niekoho naopak dlho očakávaný a obľúbený. On je celý chudák ovplyvnený všetkými okolitými aspektami, podľa ktorých je aj posudzovaný.
Keď som zamilovaná, je podstatne ľahšie tento deň, kedy na teba z každej strany útočia červené srdiečka, ruže, rôzne darčeky, pútače a reklamy, ustáť v pohode.
No verím, že na niekoho, kto sa cíti opustený a nebodaj sklamaný v láske to celé môže pôsobiť ako otravné negatívum.


A aký mám na to celé názor ja? Keď si odmyslím tie všetky múdrosti, že sa máme lúbiť celý rok, a že darček či večeru si môžeme dopriať kedykoľvek, s čím mimochodom zároveň súhlasím, stále ho vnímam pozitívne.
Hoci sme ho nikdy extra neoslavovali, keďže vlastníme bar a pred tým i reštauráciu, tak môj drahý tento sviatok takmer vždy okrem pár výnimiek trávil v práci, oblkopený zamilovanými pármi, hľadiacimi jeden druhému do očí, poprípade do mobilov a snažil sa spolu s jeho tímom vytvárať nezabudnuteľnú atmosféru valentínskeho večera.


Tento rok tomu nebolo inak. Môj drahý bol ako obvykle pracovne odcestovaný a ja som bola ,“pre zmenu“, celý deň v práci. …hrabala sa ľudom vo vlasoch a počúvala po jednom, aký plán majú, alebo nemajú so svojím partnerom v tento mimoriadny večer.
Sam bol na lyžiarskom výcviku a momentalne je single. …takže som ani s ním doma nemohla rozoberať, ako dopadlo jeho valentínske rande. Keď bol ešte o dosť menší, mal frajerku spolužiačku a ich vzťah spočíval v tom, že si vzájomne kupovali darčeky na všetky sviatky vrátane Valentína, kedy si dali dokonca i rande pri džúse. Nič iné, čo by nasvedčovalo plnohodnotnému vzťahu, som nepostrehla. Takže jediný/ná,  kto niečo pocítil, bola vždy moja peňaženka. …s čím som teda nebola úplne ok, ale v živote si prechádzame rôznymi etapami s ktorými zďaleka nie sme ok a tie sa tiež vraj počítajú! A nejako som stratila myšlienkový sled a odbočila od… Vlastne aká bola moja rečnícka otázka, ktorou by som si rada zachovala môj pocit uvedomelej, zrelej ženy? Jáj, že či teda ako žena tráviaca „Valentínov“ osamote, stále trvám na tom, že ten sviatok je fajn.
Áno, napriek tomu, že som bola opäť raz sama, stále som naň nezanevrela. Bola som konečne vyliečená z virózy (ktorá si ma mimochodom túto zimu vyčíhla už tretíkrát), nemusela som kupovať darček žiadnej Samuelovej frajerke a dostala som môj obľubený parfém! …presne ten, aký som dostala od môjho drahého ako prvý, keď sme sa začali lúbiť. Klamem, ako druhý, ten prvý bol katastrofálny 😃!

Tak prečo to vnímať zbytočne negatívne? Je to sviatok lásky a láska si predsa zaslúži svoj deň. A keďže je jediný v roku, som presvedčená o tom, že sa to dá tolerovať, i keď človek momentálne nemá svoju polovičku s ktorou by si ho vedel užiť podľa predstáv, či má polovičku a tiež si ho nemôže užiť podľa predstáv.
Myslím si ale, že v dnešnej dobe plnej násilia a krutosti nemôžem nič vytknúť dňu, kedy si ľudia prejavujú kúsok viac lásky ako obvykle, obdarúvajú sa tématickými, či inak originálnymi darčekmi, zajdú si spolu niekam na večeru, drink či do kina, doprajú si viac času pre seba.
Čo ma po tom či to je komerčná záležitosť, či marketingový výplod, stále to nič nemení na veci, že si treba vážit to, že sa ľudia okolo nás majú radi a chcú si to práve 14.2. jeden druhému dokázať, či už viac okázalým, alebo úplne prirodzeným spôsobom.


Lúbte sa a nezabudnite si to z času na čas i povedať. A keď už aj celý rok nie, tak aspoň na toho Valentína! …vtedy sa to celkom očakáva😃.
Alebo to  jednoducho povedzte svojmu partnerovi/partnerke dnes, keď príde uťahaný domov z práce. Vtedy sa to možno úplne neočakáva, no zaručene to padne vhod.

Vaša JH

Outfit: tenisky – A3 SPORT / ponožky – ADIDAS  / Nohavice – ALLORA / kabát – BERSHKA / kabelka – MEDICINE / čiapka – ZARA / mikina – BERSHKA

Pridaj komentár
*
*
*

INSTAGRAM

Instagram has returned invalid data.

Follow @janah_blog