JanaH Blog

Farby robia zázraky

Farba je to, čo si na človeku všímame ako prvé. A nie iba farbu vlasov a nevšímam si to iba ja. Je to naozaj tak! Farby, ktoré nám pristanú, nás robia krajšími. …celkom logické, no nie každý si uvedomuje, ako sa farby vzájomne ovplyvňujú. Že každá farba v prítomnosti ostatných farieb vyzerá inak. Tieto typológie využívam roky v práci, no je tomu tak aj s oblečením. Hlavne odtieň v blízkosti tváre má obrovský vplyv na farbu našej pleti i očí. A presne to môže mať za následok ten náš „dojem“, že sa necítime pekní!!! Poznáte to, keď sa pozriete do zrkadla a zrazu si prídete škaredší ako včera? Jedna z príčin môže byť práve zle zvolený odtieň trička či blúzky (ak ste to samozrejme nepokašľali niekde inde )

Presne tak, farby robia zázraky! …dokážu pomôcť i uškodiť. No nie je to nič zložité, netreba sa toho báť  a treba to robiť hlavne pocitovo. Skúsiť si jednu vec i vo viacerých farbách a uvidíte, ako to funguje! Nikto vám totiž nepovie viac pravdy, ako vaše zrkadlo ;).

Hlavne sa nedržať toho,“čo je pekné na mojej kamoške, bude pekné i na mne“, lebo často nebude, verte :)!

U mňa táto čierno-biela, nesmrtelná, kombinácia funguje. Cítim sa fajn a aj keď možno všemožne nepomáha, určite neuškodí. Tak ich vnímam ja… Dve“nefarby“, ktoré sa spolu kamošia a vytvarajú mnou obľúbený kontrast ;).

Krásny deň, Vaša JH.

Foto: Magdaléna reportér

Outfit: čižmy – Bershka / nohavice- sisley (staršie) / mikina – Bershka / čiapka – second hand / opasok – DIY

Pridaj komentár
*
*
*

INSTAGRAM

Follow @janah_blog