JanaH Blog

Čo vy a „zvoňáky“?

Neviem, či sa je čím chváliť, ale ja už ich éru zažívam druhýkrat. Nie, nebola som síce pri ich „zrode“, no nosila som ich vo veku, keď som už s istotou vedela, že baby nenosia nohavice iba preto, aby si tiež mohli sadnúť s rozkročenými nohami na obrubník😃.

…takže je tomu naozaj už nejakých pár rôckov. Akurát vtedy sa presadili omnoho výraznejšie než je tomu dnes. Pamätám si presne, ako sme ich nosili. Dĺžka siahala až po zem a k nim topánky na platforme, čo robilo naozaj dlhé nohy, dlhšie než dlhé! Bolo to niečo po puberte, i keď tento fakt ma často prinúti zamyslieť sa nad sebou a hladať nejaký oporný bod, v ktorom roku to môžem o sebe bezpochyby prehlásiť. Niekedy mám totiž pocit, že taký ani nebol 😃!

…ale vráťme sa k nim. „TWISŤÁKY“ (aj tak ich voláme) sme s obľubou vláčili a ani sme si neuvedomili, keď zrazu nastúpili na scénu úzke nohavice. Také, čo nevieš či riflu vyložit na topánku, či do topánky. Nijak to nevychádzalo. Potom ešte užšie, až úplne úzke a tie všetky sa tu ohrievajú už pekne dlho! …či už pudlové, boyfried, high waist, či klasický strih, stále dole pomerne úzke. A znenazdajky sa objavia znovu „ZVONY“!!

Ja si ich comeback celkom užívam, no pravda je taká, že tých nadšencov je ďaleko menej ako v minulosti. Už dva roky sa tlačia medzi nás, objavili sa takmer vo všetkých obchodoch, pomáhajú im fotky amerických celebrít, či vychytených módnych blogeriek na sociálnych sieťach, aby sa ich pomocou stali pochopenými, no napriek tomu sa neviem zbaviť pocitu, že to s nimi ide stále z kopca!

Nebudeme si klamať, nová generácia sa s tým skrátka nevie stotožniť. Môj Samuel nevedel pochopiť, že proste topánka nie je priznaná, že je schovaná v nohavici. Ale musím povedať na jeho obranu, že si zvykol a dokonca sme sa dopracovali k tomu, že i tento outfit zhodnotil celkom pozitívne.

A čo z toho plynie? Módu netreba brať moc vážne. …je naozaj velkorysá, ponúka tisíce možností, je to prostriedok, ktorým sa vieme vyjadrit a dáva nám skutočnú slobodu. A čím je divnejšia, čím viac ťa dokáže prekvapiť, rozosmiať, či dokonca šokovať, čím zaujimavejšie či možno i šialenejšie kombinácie oufitov stretávame v našich uliciach, tým väčší zmysel to všetko dáva. Taká móda je, vždy bola a nepochybujem, že navždy bude!

Vaša JH.

Outfit: džínsy – outlet /  tričko – Zara (staršie) / kožúšok – Zara (starší) / baretka – Pull&Bear / okuliare – Mango / kabelka – Karl Lagerfeld

Pridaj komentár
*
*
*

INSTAGRAM

Follow @janah_blog