JanaH Blog

Trendy sa opakujú

Tak isto, ako v obliekaní aj v líčení či strihoch vlasov sa trendy opakujú. …či lepšie povedané, nové trendy sú inšpirované tými staršími. Iste sa viacerým z vás už stalo, že ste si pri pohľade na nejaký kúsok z akuálnej kolekcie povedali: „veď toto som mala dávno, také som nosila, alebo nosila moja mamina a pamätám si to úplne živo.“


Mne tiež xkrát (asi je to aj tým, že už nemám dvadsať 😃).
Dokonca som si niektoré z mojich obľúbených, nie úplne obyčajných, kúskov dlho držala v skrini a keď som sa ich konečne rohodla zbaviť, krátko na to by som dala za ne čokoľvek 😃. A z toho vzniká môj osobný problém, ako sa zbaviť oblečenia uvedomelo a bez následkov. 

S vlasmi je to podobné. Tiež sa trendy opakujú, akurát si strih nevieš nechať odložený v skrini a čakať, kým sa vráti do módy. Jedine, že by si ten istý účes nosil dvadsať rokov a zároveň si počkal na hviezdny comeback 😃. Ale i to sa stáva…

No nespochybniteľnou pravdou je, že takmer všetky strihy tu už boli… Málo sú samozrejme pozmenené, ale boli.
Rozdiel je napríklad v ich úprave. Čo postrehne aj laik.
U dnešných účesoch vládne prirodzenosť. Nefixujú sa tak, aby sme im znemožnili pohyb… Naopak, chceme im síce zachovať objem, no vlasy by stále mali pôsobiť čo najviac prirodzene, v čom sú nám nápomocné vlasové prípravky a rôzne pomôcky s maximálnym využitím pre všetky typy vlasov a pomcou ktorých zaručene dosiahneme požadovaný efekt (samozrejme opäť v rámci možností no).


Rozdiel je aj v štýle strihania. Dnešné strihy sú dôkladne prepracované a premyslené tak, aby sme si my kaderníci prácu uľahčili, urýchlili a zbytočne nekomplikovali. Zároveň šetrili náš i váš čas (veď predsa kto má dnes čas stráviť v salóne pol dňa).  No napriek tomu, výsledný efekt musí byť rovnako bezchybný (i v prípade desať minútového strihu, ktorý urobím v piatich krokoch).

To, že dobrý strih je základ, pocíti každý sám na sebe. Jednoducho povedané: dobrý strih rovná sa ľahká úprava, zlý strih rovná sa hodina v kúpelni či vlasy do copu alebo čiapka:))!

A toto je už challenge pre nás kaderníkov! Každopádne, naša práca, naša vizitka, náš dobrý spánok, pokoj na duši, málo nepriateľov, žiadny pupák na jazyku :))

No a druhou nesochybniteľnou pravdou je (aby som zas nebola iba v práci), že i tento outfit tu už iste bol. Tiež je málo pozmenený, ale bol. …a toto ma nesmierne fascinuje a baví! S čím nás zas nové trendy prekvapia a ako sa s tým my popasujeme. Kam to ešte vieme posunúť a ako dať nový rozmer niečomu, čo tu už predsa raz bolo…  Či aj dnes  budeme vedieť nosiť napríklad takéto wide leg  jeans, mať vlasy zastrihnuté na mikádo, dať si ladvinku, či šatku do vlasov, ako to už niekedy nosili naše maminy a napriek tomu sa cítiť súčasne, moderne a trendy.

Vaša JH.

outfit. dínsy-Diesel (podobné tu  )/ mikina-Bershka / bunda-Pull&Bear / ladvinka-Reserved / Šatka-neznáma

Pridaj komentár
*
*
*

INSTAGRAM

Instagram has returned invalid data.

Follow @janah_blog