JanaH Blog

Veselá Veľká noc

Síce bola zima nekonečná, ja mám pocit, že veľká noc tu bola len nedávno. Teraz neviem, či iba od určitého veku ide čas tak šialene rýchlo, alebo to v tejto dobe tak uteká úplne všetkým.

Badám to už na týzdňoch. Je víkend, po ňom neobľúbený pondelok, niečo sa odohrá v týždni a opäť máme víkend, (minmálne teda piatok). Alebo napríklad leto… Užijeme si jednu dovolenku, párkrát sa okúpeme, potom začneme nadávať, že je veľmi teplo a zle sa v noci spí a o chvíľu sa bavíme o vianočných darčekoch. Prídu Vianoce a hneď ako skončia opäť nadávame, aká je zima dlhá, kedy už bude jar a zrazu je leto.

Áno, čas neúprosne beží. Až mi to niekedy naháňa strach. Že starneme, že deti zrazu niesú deti, a že tí ktorých ľúbime nám odídu.

Ale vlastne nie o tom som chcela. Vráťme sa k tej Veľkej noci, ktorá je tu tento rok zas. Mám už konečne jarnú bundu, holé členky a nemusím sa tváriť, že mi akože nie je zima. Máme niečo nad desať stupňov, zavreté obchody, lebo veď sú sviatky a tie sú už oficiálne priznané. A ľudia prichádzajú na to, že sa dá vo svojom voľnom čase robiť aj iné, ako brázdiť obchodnými centrami.

No napriek tomu všetkému a pri všetkej úcte ku kresťanským sviatkom, nemám Veľkú noc príliš v láske. A už vôbec nie zvyky, ktoré sa u nás v mestách tradujú! Stále mi nejde do hlavy jedna vec. …kto prosím vás vymyslel, že sa má dievča poliať vodou, pokiaľ možno čo najväčším množstvom vody a ty mu za to dáš výslužku, nebodaj ešte aj finančnú? To aký musel mať ten človek na to dôvod? (myslíte, že to bola žena či muž???)

Veď dobre, keď je to nevyhnutné, tak lejte, ale odmente za to mňa! …prečo odmeniť útočníka, keď ja som tá obeť? Už dosť čo ženy rodia, koja, majú menštruláciu, celulitídu, menopauzu, nepristanú im šedivé vlasy či vrásky ( na rozdiel od mužov) a ešte im naložiť toto?!

Ja som to fakt nemala rada úplne odmala. Ale ocino s bratom to mali radi a dokonca dosť :-))! Teraz mám doma opäť dvoch chalanov a áno, sú takí trápni, že si to tiež užívajú a čím viac ma to vytáča, tým viac ich to baví. Chápeš, muž až keď žena nechce, až vtedy on chce a veľa. A mám pocit, že to o chvíľu nebude ani roztomilé!

Takže už opäť, ako každý rok, kujem plány, ako to celé obísť! Ale už opäť, ako každý rok, viem, že to nepôjde. Vraj, aby som bola zdrava‘! A zostáva mi len dúfať, že budem tááak vééeľmi zdravá, aká mocná je moja obeta podstúpiť tento útok na moje telo hneď ráno v posteli.

Takže priatelia moji, prajem aj vám krásne veľkonočné sviatky a ako sa hovorí, veľa vody, neprejedať sa a hlavne oddychujte! Lebo podľa mňa o tom sviatky sú. Ani o vode, ani o vajciach a už vôbec nie o peniazoch.

Vaša JH.

Outfit: Topánky – Bershka / nohavice – Guess /opasok  – DIY /  bunda – Bershka / klobúk – Stradivarius / náušnice – Camaieu

1 Comment
  • Dominika Makarová
    says:

    Naozaj krásna a hlavne štýlová! Čo sa týka sviatkov – ja som ich tiež nejak nemusela, ale ako ide čas prestáva sa to v mojom okolí tradovať, čiže sa s tým už nejak veľmi nestretávam takže to ani tak neriešim 🙂 Každopádne myslím si, že je fajn nezámyšlať sa nad tým nejak extra a brať to uvoľnene, ako príde .. ako zábavu! 🙂

Pridaj komentár
*
*
*

INSTAGRAM

Instagram has returned invalid data.

Follow @janah_blog