JanaH Blog

Nákupná spoveď

Všetci máme svoje slabšie i silnejšie stránky… Vášne, slabosti či možno menšie úchylky.
Vždy ma bavili priznania tohto typu. Keď na seba známi i menej známi prezrádzali niečo, čo nám odkrylo ich trinástu komnatu.
Dnes som sa rozhodla, že prezradím niečo ja vám. Moja slabosť je (teraz neuveríte) na handry, konkrétne topánky/tenisky, džínsy ,bundy, opasky, kabelky, čiapky….😃😃.

Nadobúdam pocit, že tým trpím už od narodenia. …lebo si fakt nepamätám,  či mi bolo niekedy jedno, čo na seba. Ja si myslím, že už ako bábo v kočíku som plakala práve preto, že som sa v štrikovaných bielych dupačkách, necítila dosť cool😃 a nie preto, že by som bola hladná či pocikaná.

A áno, asi by som bola pokrytec, keby tajím, že som nákupný maniak. I keď sa naozaj snažím ustrážit svoju vášeň k tomuto športu. No na druhej strane nekupujem bezhlavo, bez rozmyslu a snažím sa nekupovať drahé veci. Keď som ochotná zaplatiť vyššiu sumu za nejaký kúsok, je to vždy niečo, čo má a verím, že i neskôr bude mať pre mňa hodnotu, je to nadčasové a kvalitné. Mimo toho uprednostňujem skôr originalitu a štýl.

A i preto rada nakupujem práve v sekáčoch. …je to priestor, kde sa tvoja fantázia naplno rozvinie. Nie si ovplyvnená nadiktovanými trendami, ktoré na teba kričia z každej police, vešiaka či výkladu a ty už hneď pri vstupue do predajne vieš, čo sa ti má páčiť. …s čím sa to dá pekne skombinovať a s čím to „pekne skombinuje“ každá druhá baba, ktorú stretneš na ulici.
To je to, čo ma viac ako otravuje a čomu sa snažím všemožne vyhnúť.

Neriadim sa striktne trendami ( i keď samozrejme ani ja niektorým z nich neodolám a bezmocne im poľlahnem), no neznášam uniformitu, ktorou samých seba dobrovoľne a ľahko pripravujeme o pocit originality a jedinečnosti.
Môže sa mi tá vec akokoľvek páčiť, keď ju vidím všade a všetkým vzápätí sa mi zunuje. Je to ako s obľúbeným jedlom či piesňou. Keď toho máš veľa, pocit rozčarovania sa už pravdepodobne nedostaví. Veci v sekáčoch nemajú módne pravidlá a nie sú iba trendové a už vôbec nie sú všetky pekné. Tie veci proste iba sú!!!. Majú históriu a každá z nich si so sebou nesie vlastný príbeh. Niekedy sú nákupy v sekáčoch úspešné a niekedy naopak nie. A aj to mňa osobne náramne baví.

I na športový zápas predsa nejdeš s istotou, že vaši vyhrajú, lebo dnes strelia dva góly, no ideš tam stále s nádejou, že hadám strelia aj tri😃. Základ je, byť optimista, že ano?
Musím uznať, že mám pár fakt vydarených sekáčových úlovkov.  …a keď to kúpiš za zlomok pôvodnej ceny, tešiš sa z toho o to viac.

No pozor i na ne!!!! …Aj v sekáčoch sa dá ceľkom slušne podľahnúť nákupnému šialenstvu za vidinou lacných a zaujimavých kúskov. A ako tak nakupuješ a plníš svoje skrine, zistís, že vlastne ani nevieš, čo v nich máš. Nehovoriac o tom, že udržiavať poriadok v preplnených skriniach je tiež celkom utópia. Takže si i maniak môjho formátu povie, dosť!

Nenakupujem!!!! …alebo nie, nakupujem, ale iba s rozumom! …čiže minimálne a iba také kúsky, ktoré naozaj stoja za to. A teraz nemyslím, ktoré sa cenovo oplatia, lebo takých vecí je v sekáčoch a koniec koncov i v obchodoch (hlavne v časoch vypredajov) naozaj mrte. Ale kúpiť si kúsok, ktorý skutočne spraví trošku rozruch v tvojom šatníku a jeho kúpa mi dáva ako taký zmysel. Napríklad, že ho viem použiť a skombinovať s kúskami v mojej skrini a tak vytvoriť ďalšie kombinácie zaujímavých outfitov.

Tak si to teda zhrnme. Kupujme s rozumom a prehľadom. Ušetríme miesto v šatníku, svoj rozpočet a v neposlednom rade ušetríme našu planétu! Čo je v súčasnosti horúca, no vôbec nie márna téma. Kedže tu ešte nejaký čas dúfam pobudneme a pobudnú tu i naše deti a deti našich detí… A aj ja ako bloger citím potrebu či povinnosť ľudí na to minimálne takýmto spôsobom upozorniť. A ešte sa k tomu iste vrátim.

Vaša JH.

outfit: tenisky – Puma (platform metallic gold) / nohavice – Bershka / rolák – H&M / sako – Stradivarius  ( staršie) / čiapka – secondhand / kabelka – Mango (staršia) /  remeň na kebelku – Stradivarius / okuliare – Mango (staršie)

1 Comment
  • Natália
    says:

    Janka, úplne mi hovoríš z duše….len ja to tak neviem dať do slov. Strašne moc ma bavia tvoje blogy 👌 Fandím Ti a píš ďalej 🙏
    Tvoja verná čitateľka 😊

Pridaj komentár
*
*
*

INSTAGRAM

Instagram has returned invalid data.

Follow @janah_blog