JanaH Blog

Čo tak dámsky nohavicový kostým?

Príde mi celkom vtipné, že pri písaní článkov o akomkoľvek módnom trende či aktuálne vyhľadávanom a preferovanom módnom kúsku, vždy ma to dovedie k minulosti. Či už „bližšej“, ktorú som stihla aj ja, alebo do tej vzdialenejšej, ktorú stihli naši rodičia a pamätáme si to z ich fotiek, ktoré nám boli toho času náramne vtipné. Chtiac či nechtiac, je to tak.

Dámsky nohavicový kostým nie je žiadna cesta okolo mesiaca. Je to jeden z nadčasových, pre niekoho až must have kúskov, ktoré dopĺňajú pestrosť nášho šatníka už nejaký čas. Prišiel s ním talentovaný francúzky návrhár Yves Saint Laurent a verím, že to myslel viac než dobre.
Každopádne vdýchol do ženských šatníkov vánok či až vietor a poukázal na emancipované ženy s názorom. Áno, jemu za tú poctu vďačíme. Navrhol nie len nohavicový kostým, ale aj dámske prevedenie smokingu.

Musím ale priznať, že sa u mňa nikdy neobjavil na wish liste. Vlastne som nikdy nepreferovala pánske prvky v šatníku a nepreferujem ich dodnes (keď nepočítam boyfried jeans).
Okrem toho mi pripadal nevyužiteľný, nepohodlný a tým pádom zbytočný.
No kedže čokoľvek pre mňa neobvyklé je zároveň výzvou, ktorú rada“akceptujem“, chopila som sa toho a skúsila to dať tak trošku po svojom, aby som nezostala nič dlžná svojej povesti „street slye lover“.

A môžem vám s rukou na srdci povedať, že to nie je úplne márny nápad :))! Zďaleka nie je tak nepraktický a nevyužiteľný, ako mi ešte donedávna pripadal. Naopak, je to pohodlný a variabilný kúsok, ktorý vie pomôcť v mnohých situáciach. Napríklad aj vtedy, keď skrátka nevieš čo na seba. A neuveríte, fakt sa to stáva :))) …dokonca aj mne! Už len doladiť vhodné doplnky a neprehliadnuťeľný outfit je na svete.

Som si istá, že ho dnes nepreslávim tak, ako sa to dávno podarilo ikonickej Marlene Dietrich, ale aspoň som posunula svoje hranice zas o malý kúsok ďalej a opäť raz sa mi potvrdilo staré známe „nikdy nehovor nidy“.

Vaša Jana.

Outfit: tenisky – Converse / kostým -Vintage shop / treičko – Bershka / ladvinka – Reserved / baretka – New Yorker

Pridaj komentár
*
*
*

INSTAGRAM

Instagram has returned invalid data.

Follow @janah_blog