JanaH Blog

New York je proste láska

Keď som sa rozhodla napísať článok o New Yorku, prebehlo mi hlavou tisíce myšlienok, ktoré sa mi v súvislosti s týmto tripom spájajú a ktoré zároveň nadvezujú na môj nedávny článok. No aby som vás zas nerozplakala, ako tomu bolo naposledy, napíšem k tomu iba toľko, že moje stretnutie s tatinom bolo pre mňa viac ako výnimočné. Je presne taký, akého som si ho z detstva pamätala. Vždy veselý, vtipný, láskavý,… pre mňa skrátka úžasný. V jeho očiach som videla tú najúprimnejšiu radosť a štastie, že sa mu splnil sen, vidieť mňa po toľkých rokoch i svojho vnuka po prvýkrat v živote. Boli to neopísateľné momenty, ktoré majú pre mňa obrovskú váhu a ktoré si v sebe v tichosti uschovám.

 

 

 

No keďže krása New Yorku zďaleka nespočíva iba v tom, rozhodla som sa vám o ňom napísať eše pár úprimných slov. Nejdem vám dávať inštrukcie, čo ako a kam. Čo sa viac oplatí a čo je naopak zbytočná investícia, lebo ja naozaj nie som ten pravý sprievodca. Navyše sa dá kúpiť mnžstvo bedekrov v ktorých nájdete veľa užitočných informácií a dokážu vás dokonale navigovať.

No takže praktické infošky už vieme kde, tak teraz nepraktické :)). New york bol pre nás bez ohľadu na osobné dôvody pomerne dlho jednou z dream destinácií. Napriek tomu sme to dosť dlho odkladali. … keď Samuel vyrastie, zvládne to s nami bez väčších problémov a hlavne si to rovnako užije.
No čas letí šialenou rýchlosťou a my sme sa dostali do štádia, keď sa NY sa stal už aj Samuelovou vysnívanou destináciou, ako aj mnohých teenagerov (nečudo).
Je to mesto neobmedzených možnosti, otvorené takmer všetkým, všetkému a pre všetko. Najľudnatešie mesto USA s výrazným vplyvom v oblasti módy,  zábavy, vzdelávania, médií, politiky, umenia, či reklamy. A som presvdčená, že každý z nás by si kus z neho zamiloval.
Jediná škoda, že na to , aby sme sa dostatočne nasýtili atmosféry tohto veľkomesta a užili si jeho benefity, nezostalo príliš veľa času.


Náš trip do NY mal viacero dôvodov a už bolo iba na nás, ako si očíslovať priority. Takže, aby bol aj vlk sýty aj ovca celá, na New York sme si vyčlenili 5 dní, do ktorých sme sa snažili vtesnať náš pseudo itinerár ( keďže sme extémne spontánni, alebo inak pomenované maximálne nepraktickí😃 a nezorganizovaní).

Náš „program“ obsahoval orientačné body, ktorých sme sa ako tak držali a bez návštevy týchto miest sme toto úžasné mesto neplánovali opustiť. No vždy iba potial, aby drastickým spôsobom nenarušili naše pohodlie. Poviem vám, že obdivujem blogerov či turistov, ktorí si privstanú na svitanie, aby stihli spraviť dokonalú fotku bez rušivých elementov, alebo stihli východ slnka, alebo iba aby nič nezmeškali. Toto žial nemá v povahe nikto z nás troch, takže sme sa snažili všetko zmáknuť v relatívnej pohodičke. Náš cieľ teda boli  „povinne jazdy“ ako socha slobody, výhľad z mrakodrapu, MoMA (múzeum moderného umenia), pamätník a múzeum dvojičkek, American Museum of Natural History (prirodovedné muzeum), central park, Wall street, Broadeway, Flatiron District, Time Square, Brooklyn bridge, Soho, Harlem.

A vtedy by bola misia splnená. Samuelov program sa mierne líšil, či skôr bol doplnený o návštevu vychytených obchodov, v ktorých nájdeme obľúbené značky dnešných mladých trendsetterov. A bez návštevy ktorých, by New York vraj nebol New Yorkom. Takže sme sa samozrejme nepripravili o zážitok odstáť si rad pred ospevovaným SUPREME ( na ktorý som si mimochodom urobila vlastný, nie moc pozitívny názor). Off white, Bape, Stussy, KITH,

Lubošov program bol zas obohatený o návštevy prestížnych New Yorských barov, ktoré si svojou kvalitou právom držia popredné miesta medzi najlepšími vo svete. A rovnako ich návšteva sa počíta medzi nezabudnuteľné barové zážtky. …akým je napríklad írska káva v dead rabbit, hemingway daiquiri v Employees Only či purple rain v japonskom speak easy bare Angel’s Share (ktorý mimochodom z veľkej časti opvlynil to, ako dnes vyzerajú tie najlepšie bary u nás).

 

Nuž priznám sa, že sme nestihli úplne všetko. I keď väčšinu áno a naša spokojnosť sa pohybuje niekde medzi vysokou a veľmi vysokou, no netajím sa tým, že by ešte tri dni k dobru neboli na škodu.
No a čo z toho, čo sme stihli, zanechalo vo mne najväčší dojem?
Túto otázku mi po mojom príchode kládlo mnoho zákazníčiek a  kamošov. …a moja odpoveď znie stále rvnako „neviem“, alebo možno výstižnejsie by bolo „všetko“.

Napríklad  MoMA s jeho nespočetným množstvom umeleckých skvostov, či monumentálna socha slobody s celou tou magickou atmosférou, ktorá sa okolo nej širi, či nezameniteľný výhľad z mrakodrapu One World Observatory, či možno iba prechádzka po Time Square, aby si nasal autentickú atmosféru tohto úžasneho mesta.

Veľké, malé veci, pre niekoho bežné, komerčné a okukané. Pre mňa výnimočne, lebo som ich mohla zažiť na vlastné oči v prítomnosti mojich skvelých chalanov a to sa počíta. Odniesli sme si z New Yorku úžasný pocit, krásne spomienky a zážitky, ktoré nám už nik nevezme. A práve to, že sme náš program nestihli naplniť do posledného bodu a samozrejme aj môj skvelý tatino sú dôvody, ktoré nás prinútia opät raz sa sem vrátiť. A my už teraz dúfame, že to bude čoskoro.

S láskou Vaša JanaH

Outfit: Tenisky – Converse / sukňa – Reserved / tričko – Bershka / ladvinka – Reserved (staršia) / klobúk – New Yorker

Pridaj komentár
*
*
*

INSTAGRAM

Instagram has returned invalid data.

Follow @janah_blog