JanaH Blog

Šaty dvakrát inak

Tento outfit mi cvakol Tomáš (tom_loft), po dofotení  Boho outfitu u nás v Nitre na námestí. …bolo to podvečer cestou do ZÁHIRU za zaslúženou limonádou, koláčom a kávou.  A pri pohľade do foťáka mi Tomáš vraví, ”toto je taká nuda popri tým predošlým” . Ty a vlastne aj mal pravdu. 

Ale podstata bola úplne iná. Tu šlo iba o šaty, ktoré som v rýchlosti schmatla ako prvé zo skrini, aby som sa po fotení vedela čo najrýchlejšie prezlieť. K nim už len klobúk a kabela. …topánky zostali tie isté, v ktorých sme fotili boho. Tak sme dofotili,  ja sa prezliekla, premalovala pery a pri pohľade na sebe som si uvedomila, že sa mi tie šaty páčia aj takto úplne jednoducho skombinované. A že by nebolo úplne márne podeliť sa o to s vami na blogu. Tomáška netreba dlho prehovárať, chytil foták a posledných 5 minút už zapadajúceho slnka a boli fotky.

A práve toto ma na stajlovaní outfitov baví. … Improvizácia, spontánne  nápady, štipka fantázie, neplánované zhody náhod. Možno by si niekto povedal,. že taký kúsok, ako už aj tak celkom výrazné šaty, nevie byť variabilný. A predsa vie! Zvykla som ich totiž nosiť už v chladnejšom období, ale v úplne inej, no za to nie menej pohodlnej kombinácii.

Vždy keď si kupujem nejaký kúsok, presne vidím, čo si k nemu oblečiem, aké doplnky k nemu zladím, na aké príležitosti ho viem využiť. Zväčša to býva viac variánt a tie ďalšie ma napadnú doma, keď sa postavím pred skriňu. No nikdy nekupujem bezhlavo kúsky, ktoré vopred viem, že využijem iba v jednej kombinácii na jednu príležitosť. Z toho som už akosi vyrástla. Nezmyselne plniť skrine haldami vecí, ktoré nepotrebujem k tomu, aby som sa cítila spokojne. Toto práve nie je cesta k rozumu.

S týmito šatami som v tom mala hneď jasno. Teda nie úplne hneď, ale bola to láska. (i keď na druhý pohľad :-)) )

Kupovala som ich v Zare, dokonca vo výpredaji. Síce som mala na ne zálusk, keď boli ešte za pôvodnú cenu, no odolala som. Ale ako sa vraví, čo má byť raz tvoje, bude!! Našla som ich za tretinovú cenu, až keď som takmer na ne zabudla, Už som vedela, že budú moje i to, že sa budú dať perfektne kombinovať. 

A toto sú dve z variánt, ako som sa rozhodla k týmto tričkovým šatám oháknuť😃. A ďalsích zopár by som s prehľadom vymyslela.

Trošku uletené, málinko nápadne, tak ako to mám rada.  Niekedy stačí vymeniť doplnky, dať si šatku, čelenku, klobúk, prehodiť topánky, kabelku, skúsiť opasok, vestu alebo bundu. … čokoľvek, čo dodá šatom šmrc a vzbudí dojem úplne iného outfitu. Takže áno, aj šaty sú variabilné, keď to tak my ženy budeme chcieť.

 

Majte krásny deň.

Vaša JH.

Fotky : Tomáš Figura (tom_loft)

Outfit 1.: topánky – Palladium / šaty- Zara / klobúk – H&M / kabelka – Reserved / okuliare – Mango / šatka – New Yorker /

Outfit 2.: topánky – Pull & Bear / džínsy – Levis / bunda – Bershka / okuliare – Mango

Pridaj komentár
*
*
*

INSTAGRAM

Instagram has returned invalid data.

Follow @janah_blog