JanaH Blog

keď (nie)je dovolenka podľa predstáv

Nie, nejdem tu hádzať špinu na konrétnu cestovku, dokonca ani na pani z agentúry. Chcem to poňať viac všeobecne. O nás… o ľuďoch. Ako veľmi je dôležitá komunikácia, ako nestačí iba dôverovať, ako niektorí ľudia nemajú charakter a ako si vedia s kľudom ľahnúť večer do postele s pocitom, že niekomu pokazili deň, týždeň (ako to bolo v prípade našej dovolenky) a v mnohých prípadoch i omnoho viac vzácneho času.

Tentokrát sme sa s partiou rozhodli pre Malorku. Máme veľké deti a chceli sme niečo, kde je síce o teba postarané, no necítiš sa ako v zlatej klietke. Môžeš si požičat auto, precestovať okolie, vyjsť si večer na drink, na dobrú večeru, či popozerať obchody. Malorka nám preto pripadala ako fajn nápad.

Navštívili sme teda agentúru, cez ktorú sme v minulosti chodili na dovolenky pomerne často. Pani nám vždy ochotne a dobre poradila, nemala som dôvod nedôverovať jej, či pátrať po recenziách iných, aké boli dostupné na stránkach hotela. Tá istá pani, ktorú som navyše medzičasom odporučila mnohým zákazníkom, (vždy iba s pozitívnym feedbackom), nám tentokrát doporučila hotel, ktorý bol najväčší fail doteraz! …a to som na pár dovolenkách teda bola. Netuším, či mala iba zlý deň, či ju po rokoch práca prestala baviť, alebo jej iba na tom až tak nezáležalo, alebo to bola čistá nevedomosť. No napriek našim jasným predstavám, ktoré sme vopred predostreli, ocitli sme sa v najdivokejšom hoteli, v centre blázninca. …a tam sme si šli “oddýchnuť” s našimi neplnoletými deťmi a mojou maminou v dôchodkovom veku. Chlast, zvlčení neukojení chalani v postpubertálnom veku, na ktorých nestačila ochranka ani policajti. Nevieš v noci spať, búchajú ti na dvere, hučia od tretej do šiestej rána po chodbách celého hotela. Len tak z plezíru ťa pri bazéne na lehátku oblejú pohárom džúsu predpokladám s vodkou, lebo je to proste v ich stave narámne vtipné, alebo si to už sekundu po tom, ako to spravia ani nepamätajú :))

Nejdem sa tu rozpisovať dopodrobna i keby naozaj bolo čo. …ani hejtovať hotel, ktorý koniec koncov robil čo sa dalo. Obzvalášť by som rada spomenula manažéra, ktorý vynikal svojím nefalšovane milým prístupom, ochotou, ktorej by sme sa my mnohí od neho vedeli učiť. Mladík, pôvodom francúz, ktorý sa neviem akým nedopatrením dostal pred pár mesiacmi z Austrálie do tejto anarchie.

 

Ktorému bolo ľúto takmer viac ako nám, že táto dovolenka nebola podľa našich predstáv. Nuž, ako sám povedal, nie je v jeho silách zmeniť to. Bol to hotel v centre diania, určený pre podstatne inú cielovku. …a práve tu zlyhala komunikácia a morálna či ľudská stránka našej cestovky . Podstata toho celého je ale taká, že paradoxne nespokojní, nemilo prekvapení, nevedomí, normálni ľudia tu boli iba zo slovenkých cestoviek. Iba tie nehľadeli na pohodlie klientov, ale na vlastný prospech, čo ma veľmi mrzí, nie iba pre nemálo peňazí, ktoré nás to stálo, ktoré by som vedela investovať efektívnejšie, ale preto akí neohladuplní a ľahostajní ľudia sú. Kde žijeme a budú žiť naše deti, kým si trošku nevstúpime do svedomia a nezapracujeme na svojej empatii a syndróme slovákov. …zarobiť na všetkom a na každom.

Toľko môj trošku negatívny pohľad, ktorý ako to už býva, zatienil ten pozitívny, akým bolo to, že Malorka je jeden krásny ostrov, ktorý má nádhené miesta. …úžasné pláže, more reštaurácie, obchody, pamiatky.  Je tu naozaj čo obdivovať.  A aj keď týždeň na našom hoteli bol viac ako dosť, na objavovanie krás Malorky to bolo žalostne málo.

Vyšlo nám počasie, prežila som obávaný let a strávila čas s ľudmi, ktorých mám nesmierne rada a s ktorými to má význam v každom ohľade. Či už v dobrom alebo zlom. Lebo bez nich by i ten najúžasnejší hotel a najčarovnejší ostrov bol aj tak iba polovičnou radosťou.

Vieme, že aj táto skúsenosť nás posilnila a niečomu novému priučila. A v kútiku duše dúfame, že Samuela  do budúcna odradila od akéhokoľvek  „skvelého“ nápadu, stráviť dovolenku s kamarátmi v šialenom Magalufe :)))

Vaša  JH.

OUTFIT: plavky – H&M / džínsové šortky – Zara / ladvinka – Stradivarius / tunika – F&F / šlapky – Cayler&Sons

4 komentáre
 • Nellie
  says:

  To mě tak strašně mrzí, když člověku nevyjde dovolená :(( zvlášť, když je to vždy část roku, na kterou se každý nesmírně těší a na které by měl načerpat nové síly do dalších dnů. Přeji vám, aby to byla jediná a poslední špatná zkušenost s cestováním 🙂

  • jana
   says:

   Jeej ďakujem velmi pekne za milé slová. Ja viem, že sú dôležitejšie a horšie veci v živote, ako pokazená dovolenka, no je to tak, ako píšete. Človek sa na to jednak teší a nestojí to málo peňazí na to, aby od tadial odchádzal so zlým pocitom. Nuž snáď to bolo naposledy. Pekný večer prajem:)

 • Romilikes
  says:

  To nemyslíš vážne, že vám cestovka odporučila časť Magaluf..neviem či je viac párty miesto na ostrove ako toto..ale aj napriek všetkému máte krásne fotky a dúfam, že nabudúce už pôjdete na čarovnejšie miesta, pretože Malorka toho má vážne kopec na výber 😚

  • jana
   says:

   No veru hej a bola to aj naša chyba, že som sa na ňu spoliehala. Je mi to celé lúto hlavne kvoli mamine, ktorá bola s nami. Ale beriem to ako ponaučenie, iné mi vlastne ani nezostáva:)). A ďkujeem.

Pridaj komentár
*
*
*

INSTAGRAM

Instagram has returned invalid data.

Follow @janah_blog