JanaH Blog

Jeden z mojich snov

Každý, kto si zakladá blog, má nejaké vízie, ciele a predsavy, aké by to malo byť, ako to spraviť čo najlepšie, aby to malo skutočne význam. …chce ho písať s chuťou a záujmom upútať a odovzať odkaz, ktorý dáva zmysel.

Móda je moje hobby. …priznám sa, že už odmala to najväčšie a absolútne nenútené. A tento blog by mal byť toho výsledkom. Takže téma blogu bola viac ako jasná.

Mojím cieľom nikdy nebolo diktovať trendy, ani liezť do kapusty násťročným fashionbloggerkám či módnym ikonám… Ony si už robia svoju prácu a veľa z nich  si ju robí skutočne dobre. Vyznajú sa v móde, majú osobitý štýl,  sviežeho ducha, vlastný názor. Je tu nová generácia, rodičmi či okolím často ešte nepochopená, no majú môj obrovský obdiv a ja im držím palce.

 A i keď ma samozrejme teší priazeň všetkých vekových kategorií, mojim snom či túžbou je osloviť  ŽENY😉. Presne tie, ktoré sa rady nechajú inšpirovať , strácajú šmrnc a chýba im “odvaha”. 

Ako hairstylist sa starám o ženskú krásu vyše 14 rokov. Takmer denne prispievam k budovaniu ich sebavedomia, robím ich krajšími a seba obohacujem pocitom spokojnosti, že mojim pričinením je niekto o kus štastnejší. Prajem si, aby boli ženy krásne a štýlové v každom veku. Slovenky sú veľmi atraktívne a tvárne, no problém je v tom, že často svoj zovňajšok príliš riešia. …sú na seba extrémne prísne a prikladajú obrovský význam tomu, čo si o nich myslí okolie. Čo ich pochopiteľne brzdí v tom, aby sa obliekli, ostrihali či zafarbili svoje vlasy podľa toho, ako to cítia, V dnešnej dobe sa nám ponúka tisíce možností, ako byť štylový a neprehliadnuteľný. Módne trendy sa netýkajú iba tých najmladších. Naopak, zrelá žena vie čo chce. …vie svojim outfitom veľa prezradiť. …vie sa predať a vie ako zo seba vyžarovať to, čo jej okolie bezpochyby ocení.

Vždy som sa obliekala tak, ako to cítim. I preto možno trošku odvážnejšie. …nebála sa farieb, materiálov ani strihov. Tým si nedovolím povedať, že by som bola nejak zvlášť výnimočná.  …skôr by som to pomenovala tak, že mi viac záleží na tom, aby som sa páčila sama sebe a cítila sa pohodlne, ako sa za každú cenu páčiť ostatným. To je aj tak vždy viac utópia, kedže nikdy sa nebudeš páčiť úplne všetkým. A aj napriek maximálnej snahe sa s týmto už vopred treba zmieriť.

A malé mestá bodujú obzvlášť. Škandál, dovoliť si obliecť niečo proti predpísaným pravidlám😃!!!  A už je toho plné mesto. Všetci vedia, čo si “hentá” včera dala na seba. Treba sa naučit toto úplne ignorovať. Vás to nikam neposunie a ich nezmení. 

Áno, často mi kamošky či zákazníčky pochvalujú štýl obliekania, schopnosť kombinovať a vymýšľať zaujímavé outfity… no na druhej srane rovnako často sa sretnem s názorom, ako im chýba odvaha, aby sa na niečo podobné odhodlali. Na mne sa im to veľmi páči, no ony by v tom vraj vyzerali zle. A presne to ma inšpirovalo k tomu, urobiť si blog či instagram, kde prostredníctvom svojich pravidelných dávok inspirácie pomáham dodať odvahu tým “menej rozhodným“. Pokúšam sa ich osmeliť a presvedčit, že nie, nevyzerali by  v tom zle!!! 

Takže i keď to môže na prvý pohľad tak vyzerať… nie, nenudím sa ani náhodou :)). …ani netrpím absenciou sebavedomia či komplimentov (i keď nepopieram, že to dobre padne), ale aj na to mi úplne stačia moji chalani doma či kamošky naokolo. Robím to pre vás. Chcem ukázať, že žena po tridsiatke nie je teta, že my nie sme generácia našich rodičov a už vôbec nie prarodičov. 

Je 21.storočie a to ako sa budeme cítiť a ako budeme vyzerať, záleží len na nás. Štýl netreba zahodiť v  tridsiatke, štyridsiatke dokonca ani v pädesiatke a pri troche chuti, nadšenia a zdravého rozumu ani v šesťdesiatke:)) …len ho treba vedieť správne uchopiť. Viem, že je veľa “odvážnejších žien” No viem aj to, že môže byť ešte viac. …spoločnými silami sa nám podarí citiť sa oveľa spokojnešie, štýlovejšie, atraktívnejšie. Proste tak, aby trebárs aj naše deti boli na to, ako vyzeráme pyšné. Taký je jeden z mojich mnohých malých snov. 

Vaša JanaH.

FOTO: Tomáš Figura (tom_loft)

OUTFIT: topánky – dovolenkový úlovok,( obchod fakt nepoznám) / nohavice – rovnako ako topánky / tričko – Pull&Bear / šatka H&M (staršia), okuliare – New Yorker (staršie) bižutéria – H&M

1 Comment
  • Katka
    says:

    veľmi Ti pristane tá šatka/turban. ešte som to naživo nevidela, asi preto, že sa mi nepodarilo ísť na žiaden festival, alebo preto, že som z malého mesta:).

Pridaj komentár
*
*
*

INSTAGRAM

Instagram has returned invalid data.

Follow @janah_blog