JanaH Blog

Keď nás módne trendy ovládnu

Ako ste na tom s novými trendami?

Musíte sa trošku osmeliť, zvyknúť si, či vidieť v tom zopár ľudí, aby ste sa presvedčili, že chcete aj vy do toho ísť, alebo s tým nemáte žiadny problém a rady patríte medzi trendsetterky? Ja som skôr ten druhý prípad. V skutočnosti je to tak, že ak sa mi niektorá vec páči, viem sa s ňou stotožniť okamžite. Bez ohľadu na to, či sa to ostatným páči, či v tom budem v uliciach nášho malého mesta ešte chvíľku jediná alebo nie. Na druhej strane, keď ma trend neosloví, je tu veľká pravdepodobnosť, že si ho nezamilujem, ani keby bol najhorúcejší z horúcich. Ale tým nechcem povedať, že by som nikdy názor nezmenila, alebo neposunula svoje hranice…

Keď tak zalovím v pamäti do nedávnej minulosti, napáda mi pár naozaj vtipných pokusov o módnu revolúciu, o ktorých som bola viac ako presvečená, že by som na seba nikdy nedala. Boli to napríklad ozrutné bundy (teraz nemyslím klasickú oversized)… Presne také, v akej sa v uliciach veľkomesta objavil ikonický Asap Rocky😃🤔. Vzbudili obdiv aj pohoršenie a vyslúžili si tak pár vtipných paródii na internete.

Alebo takzvané ugly shoes/dad shoes – masívne tenisky, v ktorých tvoja noha vyzerá o tri čisla väčšia. …pôsobili naozaj viac ako neatraktívne a napriek tomu, že s nimi prišli návrhári zvučných mien, ja ich musela stráviť. …Ďalšie boli napr. okuliare preslávené Kurtom Cobainon, ktoré prisahám, že som doteraz nevidela niekomu, komu by pristali. Dokonca si ich objednal môj syn, ktorý si na nové trendy, úlety i dokonca niektoré módne peklá zvyká rýchlo a s prehľadom. Alebo si spomínam, že vrstvenia šperkov (viac tenkých retiazok na krku) mi nie úplne voňalo. No a keby chcem zaloviť kúsok hlbšie do histórie, netreba zabudnúť na dolly sukne! Tie som na dospelých ženách nepochopila ale že vôbec.  A verím, že keby sa ešte trošičku zamyslím, mala by som tu o čom ešte nejakú chvíľku písať.

Ale pointa bola iná… Chceme vedieť, prečo a kedy mením svoj názor ja.

Naozaj neviem, či si iba zvyknem a prestanem sa na tieto „unikáty“ pozerať cez prsty, alebo to je o tom, že návrhári postupne prichádzajú aj s trošku ľúbivejšími či možno decentnejšími, vkusnejšími verziami a ja ten môj názor predsa málinko zmením…

A zrazu je to tu!!! …skrátka som prišla na to, že ani ugly shoes/dad shoes nemusia byť až tak ugly (navyše sú fakt pohodlné) Dokonca sa zamýšľam nad tým, že jedny by si v mojom botníku miesto našli. Vrstvenie šperkov ma teraz baví viac, ako kedykoľvek predtým. A musím uznať, že  dokážu oživiť aj ten najjednoduchší outfit. Dolly sukňu odpúšťam, ak si oblečie niekto pod dvadsať , dobre tak pod desať alebo na karneval a tak😃.  A ozrutnú bundu a Kurtove okuliare vynechajme.

Ale podstata je taká, že zrazu môj jednoznačný postoj nie je až tak jednoznačný😃. Treba to robiť tak, ako to cítime a vtedy, keď to tak cítime.

Aj plisované sukne majú ako  svojich obdivovateľov, tak i hejterov….Výrazný trend 70. rokov, ktorý si ja pamätám z fotiek mojej maminy. A zrejme si ich tak pamätá aj môj muž. Takže keď zbadal tento outfit, povedal, že som babka😃😃😃. …no je úplná sranda, že môj syn, ktorý si tú dobu babiek v skladaných sukniach nepamätá (pretože jeho babka nosí džínsy a slipony), pri pohľade na mňa povedal, že je to cool. A to svedčí o tom, že sme častejšie ovplyvnení, ako presvedčení. Že keď zmeníme uhol pohľadu, všetko zrazu vidieť z inej perspektívy.

No každopádne plisované sukne som si ja zamilovala hneď. Síce toto je asi druhýkrát, kedy ju mám k opätkom. …nosím ich skôr k teniskám, ale v tejto kombinácii ma to celkom bavilo. 

Vasa JanaH

Foto: Tomáš Fgura- tom_loft

Outfit: Topánky -Bershka (staršie), ponožky – Calzedonia, Sukňa – neznámy taliansky obchodík, košela – Reserved, kabela – Mango (staršia), okuliare- Stradivarius, baretka – Promod,

1 Comment
  • Vladies
    says:

    Super článok , outfit a samozrejme aj fotky. Plisované sukne milujem, všetky mám zo sekáča a sú super :). Dolly sukne nemusím ani ja, tak ako aj ugly shoes alebo tie drevené kabelky, ktoré momentálne takmer všetky blogerky milujú. Tým som neprišla na chuť vôbec… A určite by mi ešte niečo prišlo na myseľ, ale bleskovo ma nenapadá nič 😀 <3.

    VLADIES

Pridaj komentár
*
*
*

INSTAGRAM

Instagram has returned invalid data.

Follow @janah_blog