JanaH Blog

Vo farbách jesene

Tak ju tu máme opäť v plnej kráse. …Jeseň, toho roku krásna, teplá a slnečná, akú si nepamätám už niekoľko rokov ak vôbec. Je pomaly polovica novembra, sedíme na terasách kaviarní, nosíme max dve vrstvy pomerne tenkého oblečenia a keby ešte nezačali v Tv vianočné reklamy, nikoho by ani nenapadlo, že o mesiac a pol tu máme Vianoce. Pomaly, ale fakt len véeeľmi pomaly prehadzujeme šatník  i botník. Lúčime sa s letnými vecami a tak trošku i farbami.

Nie je síce pravidlom, že farby outfitov počas jesene či zimy nemôžu byť žiarivé. Mám pár veselých farebných kúskov, ktoré rada nosím aj v týchto ročných obdobiach, no je ich podstatne menej ako počas teplých mesiacov. A ako sa tak zamýšľam, tie naozaj pestrofarebné nájdem skôr v snowboardovej výbave, na pár svetroch, čiapkach, šáloch, možno nejaká bunda a tam to asi končí…

Farby ale milujem, je to jeden z neverbálnych spôsobov, akým vyjadrujem svoju aktuálnu náladu či pocit. A s jeseňou mi začína práve takáto. Proste chuť na teplý čaj, pečené gaštany či tekvicové jadierka, jablkový koláč, huňaté hrejivé oblečenie (akým je aj táto hebká vesta), veľké šály a overzized svetre… A tak v tomto moode s nástupom tých pravých jesenných dní automaticky či už možno tak trošku podvedome farby tlmím. Bez ohľadu na to, čo nám obchody ponúkajú, či trendy diktujú. …ide to tak prirodzene.

Tým nemyslím byť oblečená zásadne vo farbe padajúceho lístia, ale väčšinou to vypáli tak, že ružová je zrazu viac fuchsiová, citrónovo žltá je žĺtoková až okrová, pomarančová je viac tehlová, trávovo zelená je viac vo farbách ihličnatých stomov a tyrkysová je viac petrolejovo modrá.

Jednoducho je to tak a netreba v tom hladať žiadny skrytý úmysel, ani dôvod. …je to iba jesenná nálada. Byť tak trošku chameleón a prispôsobiť sa prostrediu, nech sa s ním lahšie zžiješ. A síce je počasie chladnejšie, naše outfity trošku tlmenejšie, treba uznať, že tá naša krajina nie je nikdy taká krásna, ako na jeseň.

A popri týmto „náladovým farbám, ktoré sú akože verné svojim ročnými obdobiami, sú tu ešte farby, ktorých sa nevzdávam počas celého roka. A takými sú magická, no často hejtovaná čierna a takzvaná vojenská zelená, alebo khaki (ak sa vám také pomenovanie páči viac). Tie môžem nosiť od plaviek až po zimný kabát s čiapkou a ešte nikdy ma nezunovali 🙂

A ako ste na tom vy? Máte svoje obľúbené farby, ktorým ste verní počas celého roka, alebo ich tiež meníte s ročným obdobím?

Vaša JanaH

Foto: Tomáš Figura – tom_loft

topánky – H&M, ponožky – Calzedonia, nohavice – Zara, opasok – Stradivarius, tričko – Zara, vesta – Glashgirl, klobúk – Second hand

Pridaj komentár
*
*
*

INSTAGRAM

Instagram has returned invalid data.

Follow @janah_blog