JanaH Blog

Neónová je v hre!

Keď som bola asi piatačka na základnej škole, vyhrala som MISS školy. Nepamätám si už, či to bol titul pre prvý stupeň a za druhý vyhral niekto iný, alebo to bolo za všetky ročníky, ale chcem si myslieť, že to bolo za všetky. Utvrdzuje ma to v tom, že som aspoň v určitom veku dosiahla svoj level spokojnosti. …i keď ako to už býva, ani vtedy netrval moc dlho. Donieslo sa mi totiž, že jedno dievča, ktoré zrejme nemalo neónové tričko, ma ohováralo, že som to vyhrala, preto, že som mala neónové tričko. A áno, mala som. Kúpili mi ho naši na dovolenke v Bulharsku, v tamojšom tuzexe, lebo ocino pracoval v zahraničí a zarábal bony. Tak sa nám machrovalo😃.  Poviem vám, že na tú dobu bolo fakt cool. Len si predstavte neónovo ružové s neónovo žltými a zelenými pásikmi. Tak výrazné, že v spolupráci s mojou charizmou mi zrejme naozaj  pomohlo vyboxovať prvé miesto v školskej súťaži krásy. 

Neviem, či by sa dalo na to spoľahnúť aj dnes, no za pokus to stojí. …a ak nie túto sezónu, tak potom zas nejakých pár rôčkov nie. Bo práve teraz neónové farby ohlásili comeback. Kontroverzný, často hejtovaný trend… Trošku cestársky, trošku kolotočársky. 

Netvrdím, že som sa toho nevedela dočkať a chystám sa teraz nakúpiť neónové outfity, ale je to každopádne výrazný trend, ktorý si bezpochyby uchmatne kus pozornosti. No pravda je taká, že tak isto, ako vie vo vkusnom outfite vyzerať zaujímavo, tak v tom nevkusnom priam katastrofálne. A ako moc sa snažíme presadiť názor, že móda nemá pravidlá, tak práve tu výnimka potvrdzuje pravidlo a tvrdím, že “áno má”!!! Takže za mňa, keď neónovú, tak opatrne. Bo tento výkrik o pozornosť vie dosť uškodiť a pokaziť nám dlho a tažko budované módne renomé😃.

No a ako to už býva zvykom, všetko má svojich fanúšikov i odporcov. A práve to, že v mojej nedávnej ankete v IG stories tento trend nezískal ani polovičnú väčšinu hlasov, ma donútilo ísť do toho a použiť trošku kriklavej farby v mojom outfite. Možno dnes presvedčím niekoho a možno i sama seba o tom, že to funguje. Skrátka každý na čo si trúfa, čo ho poteší. Lebo presne o to v našom módnom svete ide. Aby sme i ten najťažší deň zvládli lahšie, keď sa cítime pekní. 

Majte krásny neónový deň vaša

Foto: Tomáš Figura – tom_loft

Outfit: topánky – Dr.Martens / nohavice – Answear / tričko – H&M (pánske) / opasok – Newyorker / bunda – Second hand / náušnice – Bershka / klobúk – Zara / okuliare – Zara

2 komentáre
Pridaj komentár
*
*
*

INSTAGRAM

Instagram has returned invalid data.

Follow @janah_blog