JanaH Blog

Môj blog má už jeden rok

Takto presne pred rokom uzrel svetlo sveta môj blog. Vlastne som na ňom pracovala od novembra, ale s patričnou dávkou prokrastinácie som ho spustila 11.2. Nechce sa mi veriť, že prešiel rok a mňa práca blogera nie len že baví a napĺňa viac ako pri zrode blogu, ale dáva mi viac ako by som si niekedy myslela. Chvíľkami až lutujem, že som s tým nezačala podstatne skôr. Bolo totiž obdobie, kedy ma Luboš (priateľ) na to nahováral. …vraj je presvedčený o tom, že mám čo ľuďom povedať i ukázať. On sám bloguje a môžem hrdo podotknúť, že jeho blog je prvým barmanským blogom v Čechách a na Slovenku. No ja som sa tomu dosť bránila z obavy, že sa pripravím o svoj voľný čas či súkromie. Nuž ako sa vraví, všetko je ako má byť a vtedy, keď to má byť. 

Teraz po roku môžem zhodnotiť, či to rozhodnutie bolo správne a zamyslieť sa nad tým, čo mi ten rok dal a čo mi naopak vzal.

Hm… Určite mi vzal čas. Môj voľný čas, ktorý sa delí, síce by som ho radšej násobila. Fotenie, písanie článkov a všetky aktivity spojené s vytváraním kvalitného contentu si vyžadujú čas, veľa času. Ale to je asi jediné „malé“ negatívum tejto práce. Snažím sa, aby ma to neobmedzovalo nijak viac. Aby som si priority určovala ja. …aby som stihla  jesť, spať aj snívať, venovať sa rodine, práci a robiť veci, ktoré môj život robia takým, aký ho chcem mať. …naplno využitý,  plohodnotný a štastný.

No a čo mi teda dal?  Veľa! Slobodu vyjadriť názor verejne. Pretože píše sa podstatne ľahšie, ako rozpráva. Priateľstvá, ozajstné. Ľudí s rovnakou krvnou skupinou, rovnakým humorom a hlavne záľubami a láskou k móde. Ľudí, ktorí hladia na svet rovnakými očami ako ja. S ktorými mám vždy o čom pokecať. Ktorí sú mi blízki, akoby som ich poznala celú večnosť. S ktorými sa vzájomne podporujeme, keď sa to očakáva a oslavujeme a bavíme sa i keď sa to neočakáva😃. A presne takých som spoznala vďaka blogovaniu či instagramu. Rozpísala by som vám tu všetkých, no je ich naozaj veľa a nerada by som na niekoho zabudla🤔.

Iste sa vám to zdá celé príliš ružové a zaujíma vás (lebo viem, že by to bola jedna z prvých otázok, ktorú by ste mi položili, okrem tej, či blogovaním aj zarábam:)) ), či necítim rivalitu medzi blogerkami. Moja odpoveď je NIE, necítim. Netrvrdím, že nie je. Funguje to rovnako, ako kdekoľvek medzi ženami. Ani medzi blogerkami tomu nie je inak. No ja naozaj nemám žiadnu osobnú negatívnu skúsenosť. Možno preto, že to vôbec neriešim. Mám dosť rokov na to, aby som sa zaťažovala nepodstanýni vecami, ktoré ma oberajú o čas i energiu. Robím, čo ma baví s ľudmi s ktorými ma to baví. Nebojujem, nepretekám neriešim, len robím najlepšie ako viem. A snažím sa v tom stále zlepšovať. Učím sa, posúvam svoje limity a to mi úplne stačí.

Ďalej som vďaka blogovaniu nadviazala spolupráce, čo nebol môj prvotný zámer. No je to pridaná hodnota k tomu čo robíte s láskou a také trošku uznanie, že to s láskou robíte dobre. Každú jednu z nich si mimoriadne vážim. Či už je jednorázová alebo dlhodobá. A obzvlášť tie, na ktoré bolo vynaložené vlastnoručné úsilie a veci boli vyrobené s presvedčením práve pre mňa (ako napríklad táto sukňa od úžasne talentovanej  JM fashion,  či moja obľúbená boho bunda od kočiek z Bohovskebundy .

Keďže mám prácu (hairstylist), ktorá ma živí a nie som bloger na plný uväzok, vyberám si iba také spolupráce, ktoré sú môjmu srdcu blízke, viem sa s nimi stotožniť, zaujmú ma, presvedčia, alebo mi iba urobia radosť. Takto ma to baví a stíham sa tomu i tešiť.

Ďalšou pozitívnou skúsenosťou bolo/je, že som popri blogovaniu spoznala skvelých fotografov, ktorí môj sen zhmotňujú. Lebo všetci vieme, že bez pekných fotiek i ten najdlhší a najvýstižnejší popisok nestačí. Ako prvá, ktorá prispela do mojej fotogalérie, bola šikovná a nesmierne milá Magdalenareporter, ktorú som už síce poznala a pred ktorej objektívom sa neraz ocitol práve môj Samuel na tanečných  súťažiach či vystúpeniach. Jej fotky majú pre mňa dušu. Ďalším je talentovaný Tom_loft, ktorého mi posunula moja blogerská bff Zrzkastyle. Je podobne strelený a kreatívny ako ja a je jednoznačne najtrpezlivejší z trpezlivých. Lebo viem, že ja nie som ľahký oriešok. No musím uznať, že nám to spolu funguje a verím, že ešte dlho bude. Nemenej šikovný Havranphoto , ktorý ma postavil na opačnú stranu objektívu, aby som vôbec vedela, čo zrkadlovka je a ako to celé funguje, nech môžem Tomášovi do toho viac kecať😃. Skvelá Leabutton, ktorá ma odhadla na prvýkrát. A síce sme fotili iba raz, jej fotky majú pre mňa veľkú cenu. Už len preto, že merala diaľku až z Košíc. No a keď už sme pri fotografoch… Luboša a Samuela, mojich chalanov, som síce už poznala😃 , no sú to moji amatérski, tolerantní a väčšinou aj ochotní fotografi, ktorí sú mi zároveň obrovskou oporou. 

Takže odpoveď na prvú otázku či bolo moje rozhodnutie založiť si blog správne. Áno bolo. Pre tento okamih som o tom presvedčená. A keď raz nebudem, budete o tom vedieť ako porví😃☝🏼

Zatiaľ som tu pre vás, lebo bez vás by bolo toto všetko síce pekné, pravdivé, úprimné, ale zbytočné a márne. Vy ste tí, pre ktorých to robím a ktorí tomu dávajú skutočný zmysel. Takže veľké ďakujem patrí hlavne vám všetkým. …či už čítate moje články, popisky alebo si len pozeráte fotky, alebo šupnete like pod moju foto na IG (to všetlko sa ráta). A ja vám sľubujem, že sa budem snaziť baviť vás i naďalej, nech nesklamem. Lebo láska k móde je to čo nás spája😉

Love u all.

Foto: Tomáš Figura – tom_loft

Outfit: Topánky – Dr. Martens / sukňa – Jana Marková , JM.fashion / tričko – Bershka / bunda – Zara / ladvinka – Bershka / baretka – Promod / okuliare – Reserved / náhrdelník – Mango

3 komentáre
Pridaj komentár
*
*
*

INSTAGRAM

Instagram has returned invalid data.

Follow @janah_blog