JanaH Blog

NESÚĎ, NEPOROVNÁVAJ, NEHEJTUJ IBA PEKNE ŽI

Veru je to tak… Aj v 21. storočí majú ľudia potrebu hodnotiť či dokonca odcudzovať ostatných, teda zväčša si to odnesú ženy (chlap samozrejme môže viac). Pre ich správanie, temperament, oblečenie alebo účes či farbu vlasov. Lebo vraj sa to nepatrí, žena je na to stará, tučná, chudá či vydatá… “Niekto” proste nadiktoval pravidlá, ktoré poctivo dodržiavame a síce sa ich mantinely mierne posúvajú podľa toho, v jak zaľudnenom meste žijeme, stále nám čosi zvezuje ruky. A mňa to maximálne vytáča. Akože jasné, že odtial potial, stane sa, že to ženy prepísknu😃, ale niekdy mám pocit, že ľudia to zbytočne  moc riešia, preháňajú a míňajú energiu tam, kde to nikomu dokonca ani im samotným neprospeje. Moja zásada preto znie, povedať si názor, ale neporovnávať, nesúdiť, nehejtovať iba pekne žiť. Nech si každý žije tak, aby raz, keď bude starý neľutoval, že nespravil niečo iba preto, že sa bál, čo si o tom pomyslia ostatní.

Žijeme iba raz a nikto nám nemá právo život dirigovať tak, aby nás oberal o radosť či pocit spokojnosti.  A už vôbec nemá právo tvrdiť, že si už na niečo starý. To koniec koncov vie každý zhodnotiť sám.

Žiadna žena predsa nechce byť stará. Keď mi akákoľvek povie, že je s tým v pohode a stárnutie jej nevadí, klame! Neverím jej ani pol slova. Ani vrásky ani šedivé vlasy ešte žiadnej žene neurobili radosť, ŽIAD NEJ! Viem, že je to povrchné a skutočné hodnoty treba hladať inde, ako vo fyzickej kráse, večnej mladosti, či pekných handrách, ale nie o to ide. Pointa je vskutku oveľa logickejšia. To, čo ťa robí štastnou, to čo ti vyčarí úsmev na tvári, to sa počíta. A stárnutie to fakt nie je. Nie preto, že vráska na čele sa už nečrtá iba keď sa zamračíš a tie pri očiach, keď sa usmeješ, ale vedomie, že pekné raz skončí. Že ubudne síl i zdravia, to je to, čo nás podvedome pri viditeľných známkach pribúdajúceho veku trápi. Ale aby sme neupadli do depresií a pokúsili sa vo všetkom nájsť niečo pozitívne, budme vďační za všetko, čo máme.

Treba si uvedomiť, že sú ľudia, ktorí by sa radi dožili vrások na čele, stužkovej či svadby svojich detí, vnúčat a iných neopísateľných momentov, ktoré nezažijeme inak, ako keď sa dožijeme zrelého veku. A oni žial to šťastie nemajú. Preto žime naplno, bez limitov a bariér, obklopení ľudmi, ktorí na nás nepozerajú zhora, ktorí sa tešia, keď sa tešíme my a nie sú smutní, keď sme smutní my , pretože vtedy robia všetko pre to, aby nás rozveselili. Skús, čo vyskúšať chceš, kúp si, čo nemá nik, obleč si, na čo nemáš odvahu, daj sa nalíčiť u vizážistky, zmeň farbu vlasov na takú, po akej si vždy túžil, daj si víno cez deň a slaninu večer. Foť si selfie so staršími, keď sa cítiš stará a lehátko na pláži si daj pri tučnejších, keď sa cítiš tučná😃. Venuj pozornosť ľudom, na ktorých ti záleží, povedz, že lúbiš tých, ku ktorým to skutočne cítiš. Pretože slová, gestá a jedinečné momenty majú bezbrehú moc. A tie ti zostanú navždy v pamäti😘. …i keď budeme naozaj starí

Vaša 

Foto: Tomáš Figura- tom_loft

Outfit: kostým- Vintage shop/ tričko-Answear/ ladvinka- Answear/ tenisky- FootLocker / okuliare – Mango

2 komentáre
Pridaj komentár
*
*
*

INSTAGRAM

Instagram has returned invalid data.

Follow @janah_blog